Parimad lahendused pinnasesse kinnitamiseks

Pinnaseankrute paigaldamine

Aquanchor OÜ pakub pinnaseankrute paigaldamist ja paigaldustehnika renti.

Ankru paigaldamine toimub 3 etapis.

1. Ankru sisestamine pinnasesse.

2. Ankru paigaldusvarda eemaldamine.

3. Ankru lukustamine ja testimine.

Pinnaseankrud süvistatakse pinnasesse maapinna tasandilt standardsete hüdro-, suruõhu-, elektri- või bensiiniajamiga käsiseadete abil. Valdav osa paigaldajaid kasutab neil juba olemas olevaid hüdro- või suruõhuseadmeid. Ankruid on võimalik paigaldada/süvistada ka näiteks väikelaadurile (Bobcat jt) monteeritud hüdrovasara, pöördkopa või mõne muu seadise abil.

Pinnaseankrud on projekteeritud nii, et neid saab suruda pinnasesse suvalise nurga all alates vertikaalsuunast kuni väga suure kaldeni. Pinnaseankur hoiab süvistamise ajal õiget suunda, sest ankru ja paigaldusvarda kontaktpind asub ankru suurima ristläbilõikepindalaga kohast eespool. Nii et ankrut mitte ei lükata, vaid see „tõmmatakse” pinnasesse.
Ankru tugev ühendus paigaldusvardaga aitab samuti ühtlast liikumissuunda säilitada. Ankru tasakaalus hoidmisel on abiks ka tagaserva väljapööratud ääris ehk „nokklooma nokk” („Duckbill”), mis suurendab ankru liikumise stabiilsust.

Ankru tipus paiknev tähtotsik ja ankrutiibade teravad esiservad aitavad ankrul kõvematest pinnasekihtidest läbi tungida, sest need surutakse tihkesse pinnasesse enne, kui suure profiiliga tiivad ja ühendusaas tihkesse pinnasesse jõuavad. Paigaldusvarras ja ankur ühendatakse teineteisega ümara põhjaga avause põhjas. Paigaldusvarda ots on samuti ümar, et sobida ankru avausega. See tagab paigaldusvarda ja ankru nõuetekohase kontakti ning hoiab ära paigaldusvarda deformeerumise (otsa seenekujuliseks muutumise). Ankru tagaserva „nokk” aitab puutumata pinnasesse kaevudes ankrul lukustatud asendisse pöörduda, kui ankrulukusti ankruvarrast ülespoole tõmbab.

Ankrud ei pööra paigaldamisel pinnast segamini, vaid tegelikult isegi suruvad seda enda ümber tihedamaks. Pärast süvistamist tõmmatakse ankrud ankrulukusti abil puutumata pinnasesse „lukustatud” asendisse. See tähendab ühtlasi ka ankru katsetamist, tänu millele saab paigaldaja otsekohe teada, kui suur on pinnase pidavus. See kõrvaldab oletuslike andmetega opereerimise ankurdamisel, sest ankrulukusti lihtsalt tõmbab ankrut ennast ülespoole ning tõmbekoormuse teada saamiseks ei ole vaja toetuda muude parameetrite (näiteks ankru paigaldamisel kasutatud jõumomendi) korrelatsioonidele. Seega pinnaseankrute paigaldamine ja nende testimine toimuvad üheaegselt.

Pinnaseankrud on konstrueeritud nii, et need on ühendatavad standardsete keermestatud ankruvarrastega.
Soovituslikud pingestusjõud ankrule on kuni 60% ankru tüübile antud suurimast pingestuskoormusest, mis tagab pinnaseankru turvalise pingestuse kuni 100 kN jõuga.

Näiteid pinnaseankrute paigaldamisest

 
 

Esindame kaubamärke


Videod